تبلیغات

شغل,آگهی,استخدام بانک,استخدامی بانک,کاریابی,استخدام شرکت نفت,نتایج استخدامی,سوالات استخدامی,سایت استخدامی,سایت استخدامی ها,استخدام مهندس,استخدامی شرکت شرکت نفت,استخدام دولتی,آگهی رایگان,استخدام دیپلم,استخدام حسابدار,استخدام برنامه نویس

بانک استخدام - گزارش دوره بین المللی امداد غار بانوان در کشور اسلوونی
    بسم الله الرحمن الرحیم   هر روز یک آیه: ..... فَاللّهُ خَیْرٌ حَافِظًا وَهُوَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِینَ / خدا بهترین نگهدار است و اوست مهربان ترین مهربانان ( سوره یوسف )  صفحه اصلی  |  ثبت آگهی استخدام  |  تبلیغات  |  تماس با ما  |  نصب تولبار و عضویت  |  rss نسخه موبایل  | 
    به روز شده در:
rss

• گزارش دوره بین المللی امداد غار بانوان در کشور اسلوونی

کشور جمهوری اسلوونی، واقع در جنوب اروپای مرکزی، امسال میزبان برگزاری اولین دوره امداد در غار برای بانوان بود. این دوره توسط مربی امداد غار اسلوونی، آلش اشتراتزر، از سوی کلوپ غارنوردی دومژل برگزار و از سمت سازمان امداد و نجات غار اسلوونی و اداره امداد بحران و حفاظت شهری اسلوونی، مورد حمایت قرار گرفت.

در این دوره که هشت روز، شامل هشتاد ساعت تمرینات تئوری و عملی را شامل می گردید، بانوان غارنورد از کشورهای آلمان، بوسنی، اسلوونی و ایران، شرکت داشتند که از هر کشور چهار نفر و از اسلوونی پنج نفر حضور بهم رساندند.

اولین دوره امداد غار بانوان از تاریخ 25 آوریل در منطقه کارستی و جنگلی سزنا، کار خود را آغاز نمود و در تاریخ 2 می با اعطا مدارک دوره از سوی سه سازمان برگزار کننده، خاتمه یافت.

محل تمرینات خارج از غار، دره ای در مجاورت محل کمپ بود که کارگاههای آن توسط شرکت کنندگان، رولکوبی و آماده گردید و سپس طی روزهای متوالی، کلیه مباحث شامل امداد انفرادی و نیز مباحث امداد غار شامل کارگاههای امداد، سیستم های بالاکشی افقی و در شیب کم، سیستم های بالاکشی عمودی کانترویت (وزن مخالف)، نصب تیرول و عبور مصدوم بر روی تیرول، آموزش و مورد تمرین قرار گرفت.

دو روز از دوره نیز به عملیات امداد و حمل مصدوم در دو غار عمودی به نامهای آنژه و لوشت یاما اختصاص یافت. در طی این دو عملیات، شرکت کنندگان اقدام به نصب و رولکوبی کارگاههای امداد مورد نیاز در چاهها و طول افقی مسیر کرده و مصدوم را پس از تثبیت در بسکت به بیرون انتقال دادند.

با اتمام دوره، کلیه شرکت کنندگان به کشورهای خود بازگشتند و بانوان غارنورد ایرانی نیز شهر لوبلیانا، پایتخت اسلوونی، را به مقصد ایران ترک نمود.

شرکت کنندگان از ایران:

سارا عدالتیان - مشهد

الهه حمیدی – مشهد

مرجان خاندانی – کرمان

افسانه مینایی – تهران

 

روزشمار برنامه

 

شنبه 25 آوریل (5 اردیبهشت 94)

استقرار بانوان غارنورد در کمپ راک، منظقه سزنا و تدریس مباحث تئوری

یکشنبه 26 آوریل

مرور گره ها و اصول اولیه SRT – رولکوبی و نصب کارگاههای امداد – سیستم حمل مصدوم و بالاکشی افقی

دوشنبه 27 آوریل

آموزش سیستم کانترویت (وزن مخالف) در امداد غار و تمرین این سیستم – مرور تکنیکهای امداد انفرادی

سه شنبه 28 آوریل

رولکوبی و نصب کارگاههای جدید توسط تمام افراد – آموزش انتقال مصدوم بر روی تیرول –در این روز بسکت در مسیری معین و از طریق کارگاههای کانترویت و تیرول انتقال پیدا کرد و عملیات با تعویض تیمها در کارگاههای مختلف به دفعات تکرار گردید.

چهارشنبه 29 آوریل

امداد در غار آنژه به عمق 57 متر و طول افقی 100 متر شامل معابر تنگ و گلی و مسیرهای پرتگاهی. بر اساس وظایف، افراد به تیمهای مختلف تقسیم بندی شدند. تیم اول کار طنابریزی و تجهیز کارگاههای امداد و دسترسی را انجام داد و تیمهای بعدی به ترتیب سایر موارد را طبق هماهنگی فرمانده عملیات اجرا نمودند شامل: انتقال و نصب سیم تلفن به محل مصدوم، انتقال بسکت به محل حادثه، تثبیت مصدوم، انتقال به بیرون توسط کارگاههای بالاکشی افقی و عمودی، کانترویت و تیرول

پس از اتمام عملیات با موفقیت، افراد به کمپ بازگشته و کلیه تجهیزات و طنابها شستشو و بازبینی شد و جهت عملیات بعدی آماده گردید.

پنج شنبه 30 آوریل

تمرین مجدد در فضای بیرون غار و این بار انتقال مصدوم از کف دره به بالای آن از مسیرهای مختلف و کارگاههای متعدد کانترویت و تیرول. عصر آن روز بازدیدی از یک شرکت تولید ابزار غارنوردی و نجات در مرز ایتالیا انجام گرفت.

جمعه 1 می

امداد در غار لوشت یاما به عمق 35 متر و طول افقی 200 متر شامل مسیرهای پرتگاهی. در این روز نیز افراد در قالب تیمهای مختلف اقدام به نصب کارگاههای دسترسی، نصب کارگاههای امداد، نصب سیم تلفن، انتقال بسکت به محل حادثه، تثبیت مصدوم و انتقال مصدوم به بیرون غار توسط کارگاههای بالاکشی، تیرول و کانترویت، نمودند.

عصر آن روز مراسم اهدا مدارک دوره با حضور روسای سازمانهای امداد و نجات غار اسلوونی و امداد بحران و حفاظت شهری اسلوونی برگزار گردید.

شنبه 2 می

پیمایش غار زلشک یاما ترک کمپ سزنا و بازگشت تیمها.

یکشنبه 3 می

بانوان غارنورد ایرانی شهر لوبلیانا، پایتخت اسلوونی، را به مقصد ایران ترک نمودند.

 

ارسال گزارش و تصاویر : سارا عدالتیان

 

در ادامه تصاویری از دوره آموزشی ملاحظه می فرمایید :

 

 

 

 

7 آزمون استخدامی/ نمونه سوالات آزمون های استخدامی با پاسخ

استخدام نیوز -اگر قصد شرکت در آزمون استخدامی  دارید با مطالعه این سوالات درصدقبولی خود را افزایش دهید « 7 آزمون استخدامی»  کمک بزرگی به شما در جهت آشنا شدن نمونه آزمون و سوالات آن خواهد کرد.
كتاب 7 آزمون استخدامی


نظرسنجی

با کدام مدرک تحصیلی بیکار هستید؟


بانک استخدام هیچگونه مسئولیتی در برابر آگهی های استخدامی منتشر شده ندارد .