تبلیغات

شغل,آگهی,استخدام بانک,استخدامی بانک,کاریابی,استخدام شرکت نفت,نتایج استخدامی,سوالات استخدامی,سایت استخدامی,سایت استخدامی ها,استخدام مهندس,استخدامی شرکت شرکت نفت,استخدام دولتی,آگهی رایگان,استخدام دیپلم,استخدام حسابدار,استخدام برنامه نویس

بانک استخدام - زمستان نانگاپاربات؛ ضعف ها و قوت ها
    بسم الله الرحمن الرحیم   هر روز یک آیه: ..... فَاللّهُ خَیْرٌ حَافِظًا وَهُوَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِینَ / خدا بهترین نگهدار است و اوست مهربان ترین مهربانان ( سوره یوسف )  صفحه اصلی  |  ثبت آگهی استخدام  |  تبلیغات  |  تماس با ما  |  نصب تولبار و عضویت  |  rss نسخه موبایل  | 
    به روز شده در:
rss

• زمستان نانگاپاربات؛ ضعف ها و قوت ها

با صعود 12 قله 8000 متری طی سالهای دور و نزدیک و باقی ماندن دو کوه نانگاپاربات و کی دو به عنوان تنها قلل صعود نشده در فصل سرد زمستان، زمستان 93 اوج تلاشها و رقابت بر سر دستیابی به نخستین صعود این قلل بویژه نانگاپاربات را شاهد بودیم.


گذشته از دستیابی دشوار به کی دو بدلیل موقعیت خاص قرار گیری آن و البته درجه سختی بالای این کوه، نانگاپاربات به رغم دارا بودن بسیاری از مزایا از جمله دسترسی راحت به کمپ اصلی آن، هنوز در فصل زمستان به هیچ کوهنوردی روی خوش نشان نداده و اغلب کوهنوردان و گروههای اعزامی کشورها را دست خالی بازگردانده.
از جمله تلاشهای قابل بحث زمستانی بر روی این کوه بی شک حضور سه کوهنورد جوان و جویای نام کشورمان در زمستان گذشته بود که شاید نتایج قابل انتظار آن کسی را شوکه نکرد، اما توانست به نوعی سدشکنی باشد در رویکرد هیمالیانوردان کشورمان به کارهای نو در هیمالیا. کاری که پیشتر نیز توسط اعضای باشگاه آرش با رویکرد گشایش مسیر نو در دل برودپیک صورت گرفته بود اما نتایج تلخی را به همراه داشت! 

با نگاهی اجمالی به تجربیات سه عضو تیم فوق در نانگاپاربات بیش از همه می توان ایشان را افرادی دارای صلاحیت برای چنین تلاشی برشمرد:

- صعودها و تلاش های "رضا بهادرانی" 36 ساله اهل کرمانشاه: بر روی 5 قله هشت هزار متری + 1 قله هفت هزار متری
- صعودها و تلاشهای "محمود هاشمی" 29 ساله اهل تهران: بر روی 6 قله هشت هزار متری + 2 قله هفت هزارمتری
- صعودها و تلاش های "ایرج معانی" 29 ساله اهل اردبیل: بر روی 6 قله هشت هزار متری + 2 قله هفت هزار متری

طبیعی است تیم اعزامی خود بیش از هر گروهی به دشواریهای پیش رو واقف بودند و بدون تردید با کمترین داعیه نخستین صعود زمستانی نهمین کوه مرتفع دنیا عازم این سفر شدند. اما نمی توان از این واقعیت که اعزام به برنامه دشواری چون صعود زمستانی نانگاپاربات پیش نیازهای بسیاری دارد و تیم اعزامی از کشورمان در بسیاری جهات فاقد آن بود فروگذار شد.

طبیعتا چنین اعزامی گذشته از تجربیات لازم که سیمون مورو آنرا "دانش عظیمی از تلاشهای 8000 متریها" می داند، نیازمند کار زمستانی برجسته بر روی قلل مرتفع بخصوص کار فنی در زمستان و شبمانی در شرایط مشابه است. در حالی که اغلب تمرینات و تجربیات نفرات ایرانی حاضر در نانگاپاربات فعالیتهای یک روزه و البته سرعتی و کوتاه مدت در داخل کشور بوده است.
همچنین برای تیمی که قرار است در کنار هم مدتی را در زمستان بر روی یک کوه مرتفع سپری کنند یکی از الزامات تمرینات تیمی است که متاسفانه در تمرینات پیش از برنامه ایشان کمتر مورد توجه قرار گرفته و عمده تمرینات به صورت شخصی و اختصاصی می باشد!
کم توجهی به فاکتور آمادگی جسمانی که سیمون مورو با تمرینات هفتگی بالغ بر 100 کیلومتر دویدن قیاس می‌کند حتا در مواردی به مراتب کمتر نیز مشاهده نمی شود و عمدتا دوستانمان به تجربه بالای خود در صعودهای 8000 متریشان بسنده نموده‌اند!
مشخص نبودن سرپرست برنامه از ابتدای برنامه ریزی و عدم اعلام شفاف این مهم را می توان از دیگر ضعفهای تیم ایرانی حاضر در نانگاپاربات برشمرد. ایرادی که به وضوح در برنامه تیم باشگاه آرش و در صعود نهایی شاهد آن بودیم و البته از سوی منتقدین به عنوان یکی از عوامل حادثه ساز در این تیم برشمرده شد! ولی باز هم تیم نانگاپاربات به آن بی توجه بود و شاید هم نتوانستند در این مورد شفاف سازی کنند. ضمن آنکه حتا در صورت وجود اختلاف بر سر سپردن مسئولیت سرپرستی تیم می شد با تقسیم وظایف میان سرپرست و مسئول فنی بخشی از مشکلات را تقسیم نمود. طبیعی است برنامه هایی اینچنین را نمی توان به صورت شورایی پیش برد!
از دیگر نکات مهم سفر تیم ایران می توان به حرکت زمان اعزام ایشان اشاره نمود. در حالی که اغلب تیمها دوره هم هوایی را به پایان رسانده و حتا برخی تیمها تا ارتفاع 7800 متری تلاش نموده و برنامه خود را به پایان رسانده بودند تیم اعزامی کشورمان راهی پاکستان گردید. طبیعی است فعالیت در کنار سایرین و البته اطلاع از حضور ایشان حتا در سایر جبهه های کوه از جمله مواردی است که می تواند در روحیه بخشیدن به تیم کمک کند ولی در نهایت کوهنوردان کشورمان به عنوان آخرین تیم حاضر در منطقه وارد کمپ صلی خود می گردد! این امر به رغم حضور دانیل ناردی و الکس تکسکین و پاکستانیهای همراهشان بخاطر همزمانی با پایان فصل و ناپایداریهای ماه مارچ بخشی از زحمات تیم را بی نتیجه گذارد! 
در نهایت ضمن تقدیر از سه عضو افتخار آفرین کشورمان در تلاش زمستانی بر روی نهمین کوه مرتفع دنیا نانگاپاربات امیدوارم موارد فوق و البته تجربیات مکتوب این عزیزان در این تلاش ارزشمند مقدمه‌ای باشد بر برنامه های زمستانی دیگر در هیمالیا و راهی را که اروپائیها و بویژه روسها و لهستانی‌ها بیش از 3 دهه قبل آغاز و به سرانجام رسانده‌اند در کشورمان جدی تر پیگیری شود.

 

منبع : وبلاگ کوه قاف ( رضا زارعی )

7 آزمون استخدامی/ نمونه سوالات آزمون های استخدامی با پاسخ

استخدام نیوز -اگر قصد شرکت در آزمون استخدامی  دارید با مطالعه این سوالات درصدقبولی خود را افزایش دهید « 7 آزمون استخدامی»  کمک بزرگی به شما در جهت آشنا شدن نمونه آزمون و سوالات آن خواهد کرد.
كتاب 7 آزمون استخدامی


نظرسنجی

با کدام مدرک تحصیلی بیکار هستید؟


بانک استخدام هیچگونه مسئولیتی در برابر آگهی های استخدامی منتشر شده ندارد .